1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-13, 12:35   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s bardzo mi przykro... Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-09, 09:15   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s, napewno zrobiłeś dobrze. A że cię dręczą różne nieciekawe myśli? To ta trudna sytuacja je powoduje. Przychodzą w najmniej odpowiednim momencie... Kiedyś odejdą.. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-12, 12:10   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s napisał/a:
Czy może ktoś mi napisać czy na płycie cd badania TK jest również opis badania ?
O ile się orientuję to na płycie nie ma opisu tylko same badanie (zdjęcia).
k_r_y_s napisał/a:
a nie wiem jak spojrzeć matce w oczy i jej ciągle mówić że służba zdrowia po prostu ma gdzieś taką osobę
Zawsze się bronię by w takie twierdzenie uwierzyć, chyba jestem naiwna bo nadal wierzę w powołanie lekarzy i ludzką empatię ale czasami rzeczywistość "wali na kolana". Przykro mi.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-19, 19:02   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s faktycznie choroba postępuje i niewiele można już zrobić. Teraz najważniejsze jest to co właśnie robicie - jak najbardziej ulżyć mamie i otoczyć obecnością i opieką.
Przesyłam uściski i serdeczne pozdrowienia
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-08, 08:03   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s napisał/a:
le lekarz ogólny podejrzewa że mogą to być skutki chemii,
Tak, neuropatia jest jednym ze skutków ubocznych chemioterapii. Myślę że neurolog tu może pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-15, 08:41   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s napisał/a:
czy leczenie paliatywne ma jakikolwiek sens skoro ta chemia tak mocno wyniszcza organizm,
Chemia paliatywna napewno ma sens ponieważ łagodzi skutki choroby. Jeżeli jednak chory źle ją toleruje lub wyniki są złe nie podaje jej się na siłę.
k_r_y_s napisał/a:
Czy ktoś kiedykolwiek wyszedł z nowotworu po chemioterapii paliatywnej, może znacie takie przypadki ?
Chemia paliatywna nie ma na celu wyleczenia ale złagodzenie objawów choroby. Czasami - jeżeli jest na nią dobra odpowiedź faktycznie przedłuża życie chorego. Ja osobiście nie znam przypadków całkowitego wyleczenia przy stosowaniu leczenia paliatywnego - ale nie mam tu wielkiego doświadczenia bo nie jestem lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-28, 12:32   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s wykazanie lub wykluczenie mutacji genetycznych jest konieczne do wyboru odpowiedniego leczenia.

Co oznacza brak mutacji EFRG : tu cytat
Zadaniem patomorfologa jest - w wypadku raka płuca - zabezpieczenie i wybór reprezentatywnego materiału do badań molekularnych. W efekcie tych badań wiadomo, czy występuje mutacja genu EGFR, która kwalifikuje chorego do zastosowania jednego z leków celowanych. W nowotworach tych stwierdza się również mutacje genu K-RAS, których obecność jest przeciwwskazaniem do takiego leczenia (w praktyce klinicznej badanie tych mutacji w raku płuca nie jest celowe, ponieważ mutacje EGFR i K-RAS wykluczają się wzajemnie).
źródło: http://www.poradnikzdrowi...-roz_41393.html

Teraz po tych badaniach może już być podjęta decyzja co do konkretnego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
Ola Olka

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 30004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-06, 14:02   Temat: Rak gruczołowy płuca C34.3 prośba o interpretację wyniku
k_r_y_s witaj na forum.
W płucach jest guz którego komórki maja budowę niskozróżnicowaną to znaczy różniącą sie od komórek normalnych. Taka budowa komórek świadczy o wysokim stopniu złośliwości zmiany.
Dalsze badanie biopatu wykazało komórki raka gruczołowego płuca.
Zeby jednak coś więcej powiedzieć o rozległości zmiany trzeba poczekać na wyniki TK.
k_r_y_s napisał/a:
W seg. 4 podtorebkowo wydziela się hiperechogenny obszar wielk. 16X8 mm - naczyniak ?.
Tu jest znak zapytania trzeba by jeszcze tę zmianę zweryfikować żeby być pewnym.
Dlaczego zalecono BAC płuc? Czy pacjent był palaczem? Ma za sobą już historię onkologiczną?
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group